איך עושים קיצור לינקים בלי להסתבך

איך עושים קיצור לינקים בלי להסתבך

irit frank / June 7, 2021 / Optimization Advertising on Facebook / 0 Comments

לינקים מהווים חלק משמעותי ביותר מכל מאמצי השיווק שלנו, היות ובשורה התחתונה מה שאנחנו צריכים זה לגרום לאנשים להיכנס לאתר, לדף הנחיתה, עמוד ההרשמה וכו’. לכל קמפיין שיווקי יש יעד עם כתובת. ולפעמים הכתובת הזאת היא פשוט ארוכה מדי.

קיצור לינקים – מאין זה הגיע ולאן הולך?

מלכתחילה, הצורך ליצור לינקים קצרים ככל הניתן התעורר כחלק מחוויית השימוש בטוויטר, שם מגבלת התווים גרמה לכולם להיות מאוד ברורים, חדים וגם לחסוך באותיות ככל הניתן, וזה נכון גם עבור הלינקים. אך עם הזמן הסתבר שזה חשוב גם למגוון שימושים אחרים, כגון הדפסת כתובות ספציפיות על חומרים פרסומיים, כך שיש צורך בביצוע קיצור URL שיאפשר לזכור אותו בקלות.

קמפיינים פרסומיים ועל מה הם נופלים

למרות שביטלי הוא כנראה שירות קיצור לינקים הפופולרי והידוע ביותר, לעתים מפרסמים נתקלים בבעיה להעלות קמפיינים ומודעות עם שירות זה. לא תמיד יש הסבר לקפריזות של ענקיות הסושיאל ששולטות בחיינו, אך מה שכן יש – זה אלטרנטיבות!

סוגי שירותים שונים

תחום קיצור לינקים כולל בתוכו כמה וכמה שירותים, חלקם פשוטים יותר או פחות, אחרים בעלי מערכת מעקב מסועפת ואפשרות לרכוש מנוי פרמיום לקבלת גישה לכל הפיצ’רים, למרות שלא תמיד יש בכך צורך.

למעשה, ניתן לחלק את השימוש במקצרי לינקים לשני סוגים עיקריים: שגר ושכח, או אחד לצורכי מעקב.

  1. בסוג הראשון, כל מה שצריך למעשה, זה קישור שיעביר באופן אוטומטי ומהיר ליעד שלכם. בתור בונוס, אפשר לבחור בשירות המאפשר יצירת תת-כתובת ייעודית לבחירתכם (בעוד שברירת המחדל היא קומבינציה רנדומלית של מספרים ו/או אותיות).
  2. בסוג השני, אתם מעוניינים לדעת כמה אנשים לחצו על הקישור, מאיפה הם הגיעו אליו וכו’. בקמפיינים שמושקעים בהם כספים רבים או המהווים קרש קפיצה לשוק חדש ולכן נדרשים להעניק כמה שיותר מידע אודות קהל היעד הפוטנציאלי והתנהגותו – בהחלט כדאי לקבל גישה לכמה שיותר פרטים על ביצועי הלינק המקוצר שלכם.

גזור ושמור – שירותי קיצור לינקים לבחירתכם

  • Bitly – הידוע מכולם
  • Rebrandly – מאפשר מיתוג של הקישור הקצר
  • TinyURL – קישור פשוט, מהיר ואנונימי
  • Be-Ku – שירות בסיסי עם מספר מעקב בסיסי (לינקים נמחקים לאחר שבועיים ללא הקלקה)
  • BL.INK – שירות קיצור לינקים מותאם לעסקים קטנים, כולל מערכת למעקב אחרי התנועה
  • Hyperlink – שירות שגם שולח התראה לטלפון שלכם בכל פעם שמישהו לוחץ על הקישור
  • Shorby – שירות מותאם למשתמשי אינסטגרם

בקיצור, תקצרו, תיהנו ותיבדלו לחיים ארוכים (או לפחות עד פקיעת תוקף הקישור הקצר)!